Placeringar  Hopptävling  17 april 2015

Klass 2,kat A

1:a        Anna Eliasson – Bradstone Nirvana

2:a         Edit Badlund – Rosehymn of Transy

 

Klass 2, kat B

1:a         Siri Tienken Söder – Taras Mr Dragon

2:a         Ellen Ejhed – Moflos Fronda

 

Klass 3, kat A

1:a         Anna Eliasson – Bradstone Nirvana

2:a         Sandra Sundgren – Hjälmsättras Cummine

 

Klass 3, kat B

1:a         Thilda Jelldal – Moflos Finesse

2:a         Sofia Grimstig – Moflos Bästico

 

Klass 5, kat A

1:a         Linnea Sjöström – Bradstone Nirvana

 

Klass 5, kat B

1:a         Filippa Grankvist – Moflos Finesse

2:a         Rebecka Widmark – Mixie

 

Klass 6, Kat B-D

1:a        Filippa Grankvist – Moflos Finesse

2:a         Nelly Forslund – Liljegårdens Kaspian

 

 

Bästa utklädnad

Linnea Enström (påskkärring)

Placeringar  Hopptävling  8 maj 2015

Klass 2,kat A

1:a        Edit Badlund – Rosehymn of Transy

2:a         Loranga K Ekstrand – Filur

3:a         Filip Dunvall – Juliettan

4:a         Emma Tegge – Östertorps Kamé

 

Klass 2, kat B-D

1:a         Siri Tienken Söder – Taras Mr Dragon

2:a         Cornelia Georgii – Taras Mr Dragon

 

Klass 3, kat A

1:a         Sandra Sundgren – Hjälmsättras Cummine

2:a         Elin Pettersson – Kamé

3:a         Filip Dunvall - Juliettan

 

Klass 3, kat B-D, Häst

1:a         Sarah Hylén - Maia

2:a         Linnea Enström – Moflos Bästico

3:a         Olivia Georgii – Bränntorps Fideli

 

Klass 5, kat A

1:a         Sandra Sundgren – Hjälmsättras Cummine

 

Klass 5, kat B

1:a         Filippa Grankvist – Moflos Finesse

2:a         Sofie Ekstrand – Bränntorps Fideli

 

Klass 5, kat C-D, Häst

1:a         Mathilda Hauptmann - Mabuza

 

Klass 6, Kat B-D

1:a        Nelly Forslund – Liljegårdens Kaspian

Placeringar  Hopptävling 16 oktober

Klass 2  kat A                                                         

1:a            Mikaela Myrdal -Östertorps Kamé   

2:a            Elin Pettersson-Bradstone Triss        

3:a            Filip Dunvall-Juliettan

                

Klass   2   kat B               

1:a            Ida Önnerdal-Moflos Frasse

                                              

Klass 3  kat A                                                   

1:a            Anna Eliasson-Bradstone Nirvana    

2:a            Mikaela Myrdal-Östertorps Kamé    

3:a            Linnea Sjöström-Bradstone Nirvana

4:a            Sandra K Ekstrand-Filur     

 

Klass 3  kat B                  

1:a            Linn Schylström-Moflos Förgätmigej

2:a            Tindra Elfarsson-Bränntorps Fideli  

3:a            My Gustafsson-Mixi

                

Klass 4  kat A                                                   

1:a            Linnea Sjöström-Bradstone Nirvana

2:a            Sandra Sundgren-Hjälmsättras Cummine

 

Klass 4  kat B+Häst       

1:a            Sofia Grimstig-Moflos Finesse

2:a            Thillda Jelldal-Moflos Finesse          

3:a            Rebecka Widmark-Mabuza

 

Klass 5  kat A-B                                              

1:a            Thilda Jelldal-Moflos Finesse       

Textruta: År 2015
Textruta: År 2016

Placeringar  Hopptävling 15 april

Klass 2  kat A                                                         

1:a         Loranga Ekstrand Karlsson - Filur       

             

Klass 3  kat A                                                   

1:a         Elin Bromming - Furunäs Dorotea      

2:a         Loranga Ekstrand Karlsson - Filur

             

              kat B-D                 

1:a         Otilia Witt - Dabernoon Billy Jean      

             

Klass 4  kat A                                                   

1:a         Anna Eliasson - Bradstone Nirvana     

2:a         Sandra Ekstrand Karlsson - Filur

 

              kat B-C                 

1:a         Sandra Ekstrand Karlsson - Taras Mr Dragon

2:a         Olivia Georgii - Moflos Förgätmigej  

3:a         Filip Dunvall - Moflos Förgätmigej

 

              kat D-Häst

1:a         Sandra Sundgren - Liljegårdens Kaspian

 

Klass 5  kat A                                                   

1:a         Elin Bromming - Cummine

2:a         Sandra Ekstrand Karlsson - Filur

 

              kat B

1:a         Lea Dorrian -  Monêt

2:a         Eleonora Litby - Moflos Fronda

 

              Kat C-Häst

1:a         Nelly Forslund -  Liljegårdens Kaspian

 

Klass 6                                kat A-Häst

1:a         Lea Dorrian - Monêt

2:a         Sandra Sundgren - Cummine

 

Snyggast ekipage

Anna Eliasson                    Elin Bromming

Thilda Jelldal                     Olivia Lönnqvist

Placeringar  Hopptävling  13 maj 2

Klass 2,kat A

1:a        Loranga Ekstrand Karlsson - Filur

 

Klass 3, kat A

1:a         Loranga Ekstrand Karlsson - Filur

2:a         Edith Almgren - Cummine

 

Klass 3, kat B-Häst

1:a         Ellen Ejhed - Mr King Cool

2:a         Melody Singstedt - Taras Mr Dragon

3:a         Selma Dahlin - Mr King Cool

 

Klass 4, kat A

1:a         Elin Pettersson - Cummine

2:a         Elin Bromming - Furunäs Dorotea

3-a        Mikaela Myrdal - Östertorps Kamé     

 

Klass 4, kat B-Häst

1:a         Edit Badlund - Monêt

2:a         Emma Tegge - Moflos Finesse

3:a         Olivia Georgii - Bränntorps Fideli

4:a         Linnea Sjöström - Monêt

 

Klass 5, kat A

1:a         Sandra Ekstrand Karlsson - Filur

2:a         Ida Simson - Östertorps Kamé

 

Klass 5, kat B

1:a         Olivia Georgii - Bränntorps Fideli

2:a         Elin Bromming - Monêt

3:a         Linn Schylström - Moflos Förgätmiger

 

Klass 5, kat D-Häst

1:a         Rebecka Widmark - Mabuza

 

Klass 6, Kat A-Häst

1:a        Linnea Enström - Moflos Bästico

2:a         Thilda Jelldal - Moflos Finesse

 

Snyggast ekipage

Olivia Lönnqvist

Placeringar  Hopptävling  21 oktober 2016   Maskerad

Klass 2,kat A

1:a        Lilly Almgren  -  Bradstone Triss

 

Klass 3, kat A

1:a         Loranga Ekstrand Karlsson - Filur

2:a         Josefine Borgudd  -  Bradstone Triss

 

Klass 3, kat B-C

1:a         Sandra Ekstrand  -  Monët

2:a         Fanny Seppälä  -  Taras Mr Dragon

 

Klass 4, kat A

1:a         Mikaela Myrdal  -  Östertorps Kamé

2:a         Alexandra Myrdal - Östertorps Kamé 

3-a        Melody Singstedt  - Bradstone Nirvana

 

Klass 4, kat B

1:a         Sandra Ekstrand  - Monët

2:a         Selma Dahlin  -  Mr King Cool

3:a         Stefan Kjeller  -  Moflos Finesse

 

Klass 4, kat C

1:a         Anna Eliasson  -  Dabernoon Billy Jean

 

Klass 5, kat A

1:a         Ida Simson - Cummine

2:a         Mikaela Myrdal   - Östertorps Kamé

 

Klass 5, kat B

1:a         Emilia Jonsson  -  Bränntorps Fideli

2:a         Eleonora Litby  -  Moflos Fronda

3:a         Elin Pettersson  -  Moflos Finesse

 

Klass 6, Kat B

1:a        Linnea Enström - Moflos Bästico

 

Bästa utklädnad enligt besökare

1:a        Leonie Jobe

2:a         Lilly Almgren

3:a         Ida Simson

Klass 5   Klubbmästerskap

kat A-B           

1:a        Emma Tegge-Hagrids Monêt         

2:a        Melody Singstedt-Bradstone Nirva

3:a        Loranga Ekstrand-Filur  

 

kat Häst                              

1:a        Nelly Forslund-Liljebackens Kaspian                

——————————————————

 

Klass 2 kat A                                      

1:a         Ida Simson-Hjälmsättras Googla      

 

Klass 3 kat A                     

1:a         Loranga Ekstrand Karlsson-Filur      

2:a         Anna Eliasson -Juliettan     

3:a         Leonie Jobe-Bradstone Nirvana        

 

Klass 3 kat B-C            

1:a         Sandra Ekstrand-Hagrids Monêt       

2:a         Ellen Ejhed-Dabernoon Billy Jean    

 

Klass 4 kat A                                      

1:a         Mikaela Myrdal-Östertorps Kamé

2:a         Loranga Ekstrand-Filur       

3:a         Elin Pettersson-Filur            

4:a         Ida Simson-Hjälmsättras Cummine

 

Klass 4 kat B                    

1:a         Sandra Ekstrand-Hagrids Monêt       

2:a         Emma Tegge-Hagrids Monêt             

3:a         Mikaela Myrdal-Moflos Fronda        

4:a         Ida Önnerdal-Moflos Frasse                                     

Klass 5 kat A                                      

1:a         Melody Singstedt-Bradstone Nirvana

2:a         Loranga Ekstrand-Filur       

          

Klass 5 kat B                     

1:a         Emma Tegge-Hagrids Monêt             

2:a         Ida Önnerdal-Moflos Frasse               

3:a         Cornelia Georgi-Moflos Sugarbabe  

 

Klass 5 Häst

1:a        Nelly Forslund  -  Liljegårdens Kaspian

 

Klass 6 kat A-Häst          

1:a         Linnea Enström-Moflos Bästico