Kuskförteckning

LB, LA & Msv Johannesberg

Lokal och nationell tävling i körning ponny och ridhäst, 7 - 8 juni 2014, Föreningen Hjälmsätra Kusk o RyttaRE

Hästförteckning

Namn

Licensnr

Klubb

Postort

 

Pernilla Aronsson

52477

Föreningen Hjälmsätra Kusk o Ryttare

Brottby

 

Therese Blomgren

12970

Vätö Ridklubb

Vätö

 

Sara Danvind

84416

Stockholms Körsällskap

Huddinge

 

Håkan Ekström

80884

Bollnäs Ridsällskap

Holmsveden

 

Barbro Ellgrim

25101

Salaortens Ryttarförening

Huddungeby

 

Helena Engström

11575

Roslagens Rid och Körklubb

Rimbo

 

Helene Fischhaber

83925

Salaortens Ryttarförening

Bromma

 

Sussi Freij

82876

Stockholms Körsällskap

Upplands Väsby

 

Josephine Garpsäter

84110

Stockholms Körsällskap

Södertälje

 

Ulrika Gindemo

43549

Eskilstunaortens Ryttarförening

Ärla

 

Malin Gomér

66634

Föreningen Johannesbergskuskarna

Vallentuna

 

Joanna Haake

55645

Rönningens Kör och Ridklubb

Sala

 

Johan Heijbel

78887

Stockholms Körsällskap

Södertälje

 

AnnLouise Johansson

68768

Eskilstunaortens Ryttarförening

Nyköping

 

Linda Jonsson

35620

Edsbyns Ridklubb

Edsbyn

 

Amanda Krogstad

66250

Stockholms Körsällskap

Tullinge

 

Emily Lappin

84051

Roslagens Rid och Körklubb

Rimbo

 

Olivia Larsson

76421

Stockholms Körsällskap

Tullinge

 

Sandra Liljegren

68609

Salaortens Ryttarförening

Årsta

 

Jaana Lindberg

34648

Roslagens Rid och Körklubb

Edsbro

 

Sylvia Meissl Johansson

60666

Salaortens Ryttarförening

Västerås

 

Karina Rydberg

70210

Åkerbo Rid och Körsällskap

Finspång

 

Catrin Sellerman

60284

Föreningen Hjälmsätra Kusk o Ryttare

Österskär

 

Lida Sjödin

78479

Eskilstunaortens Ryttarförening

Katrineholm

 

Oliver Sternhag

70199

Hoburgs Ridklubb

Havdhem

 

Marika Strömberg

40988

Hemseortens Rid- och körklubb

Havdhem

 

Sandra Söderberg

83237

Älvkarleby Ridklubb

Forsbacka

 

Jana Thorén

53710

Salaortens Ryttarförening

Enköping

 

Lisa Wicksell

83257

Stockholms Körsällskap

Tyresö

 

Namn

Licensnr

Född

Härstamning

Ras

Kategori

Ägare

Kön

Färg

 

Aaby Frej

284333

2003

Aaby Pil - Frejsab

Kblt

D ponny

Sandra Liljegren

H

mbr

 

Anirac's Elin

296413

2003

Migo - Ytol

Shet

A ponny

Lisa Wicksell

S

fx

 

August

281105

2003

John Russ 422 - Inter 380

Russ

B ponny

Lotta Lundahl

V

br

 

Brucht fan de Greidpleats

290372

2008

Rik 396 - Jasper 366

Frie

Ridhäst

Jana Thorén

V

sv

 

Cristall 203

243917

1995

Knast Halsnaes 173 - Nore 20

Fjrd

D ponny

Barbro Ellgrim

H

ljbrlbl

 

Darius

287343

1996

Okänd - Okänd

Hbl

Ridhäst

Ulrika Gindemo

V

sv

 

Denver

238701

2000

Lofaw - Pecka J:r

Korsning

Ridhäst

Håkan Ekström

V

fx

 

Exact 630

251242

2005

John Russ 422 - Grane 253

Russ

B ponny

Stuteri Mariline Levide Gård

H

ljfx

Vacc t om 2015-07-28

Gandalf

297326

2007

Leirdals Odin - Kvernbu

Fjrd

D ponny

Emily Lappin

H

msbl

 

Ekodora

296376

2010

Danut . Migo

 

A ponny

Lisa Wicksell

 

 

 

Helix från Puser 692

287269

2010

Exact 630 - Rival G 464

Russ

B ponny

Stuteri Mariline Levide Gård

H

ljfx

Vacc t om 2015-07-28

Hälge Viking

288433

2003

Champis 160 - Fröjd 148

Fjrd

Ridhäst

Johny Sjödin

V

ljbrlbl

 

Kanebys Didrik

256574

1997

Filur - Tuffis

Shet

A ponny

Maud Karlsson

V

svbr

 

Kung Sune

297771

1993

Hero 324 - Sven 195

Russ

B ponny

Sandra Söderberg

V

br

 

Lacki Lucas

284090

2002

Tudor - Östertorps Dagobert RS 151

Kp

A ponny

Edit Heijbel

V

fx

 

Lady Angel

287518

2004

Palle RNF 135 - Säbys Dixi

Nwfp-E

C ponny

Sylvia Meissl Johansson

S

mbr

 

Lotar

295708

2008

Smedsmo Lindar 1978 - Pilot 1866

Nsvb

Ridhäst

Karina Rydberg

V

br

 

Lotus

270045

2001

Looping - Arrlik

Svb

Ridhäst

Malin Gomér

V

br

 

Louislane

260716

2004

Dannemann - Lauries Crusador xx

Westf

Ridhäst

Jaana Lindberg

S

fx

 

Marrit fan é Bûtenskar

257568

2004

Mintse 384—Nammen

Frie

Ridhäst

Jana Thorén

S

sv

 

Markus van de Johtanhoeve

267410

2004

Rintse 386 - Fabe 348

Frie

Ridhäst

Kicki Larsson

V

sv

 

Monét

288630

2006

Okänd - Okänd

Kp

B ponny

Iréne Karlsson

V

mbr

 

Norrvedas Kanon

288325

2001

Nomad G 424—Karens G 400

Russ

A ponny

Therese Blomgren

V

br

 

Norrvedas Nonstop

288325

2001

Nomas G 424 - Odon 455

Russ

B ponny

Therese Blomgren

V

gbr

 

Ovina

298097

2005

John Russ - Inter

Russ

B ponny

Lasse Gillberg

S

br

 

Prestige

202474

1996

Stanford - Nepal

Svb

Ridhäst

Ann-Louise Johansson

V

fx

 

Shag

240345

1999

Glaz - Krezus

Afb

D ponny

Helena Engström

V

br

 

Snuttan

272207

1997

Okänd - Okänd

Kp

A ponny

Åsa Josefsson

S

svbr

 

Spender

227957

1997

Primör - Herkules

Hbl

Ridhäst

Joanna Haake

V

br

 

Tys v.d. Koaimoune

263716

2006

Folkert 353 - Hearke

Frie

Ridhäst

Amanda Krogstad

H

sv

 

Valkyria Dar

296134

2006

Darius Roll 491 - Garribaldi 311

Russ

B ponny

Sandra Söderberg

S

br

 

Wilson

294505

2009

Wilkens - Herzruf

Dwb

Ridhäst

Helene Fischhaber,

Hans-Björn Fischhaber

V

fx

 

Öman

289888

2005

Nordman - Jardin

Russ

B ponny

Sussi Freij

V

sv